banner
 Domů
 Závody & akce
 Mládež
 Členská sekce
 Ubytování
 O klubu
 Z historie YC
 Partneři klubu
 Lodní třídy
 Kontakty
 Odkazy

Aktuality

10.8.2018
Stit mesta Pardubic - 58. rocnik
 
26.7.2018
Travemunde Woche
 
26.7.2018
Zavod Corpus Cristy v Texasu
 
20.7.2018
Zavody 29er
 

Archív aktualit

YC Pardubice | Stránku vytvořil Martin Srdínko |

Zpráva o aktivitě závodníků YC Pardubice

Závodníci 29eru mají za sebou několik závodů v ČR i v zahraničí. V polovině května se bohužel neodjel pohárový závod na Nových Mlýnech, stejně jako vloni nefoukalo. Ale další závody už byly na vítr bohatší. Jára Čermák a Petr Košťál se účastnili evropského pohárového závodu v rámci Kieler Woche spolu s dalšími dvěma českými posádkami a podařilo se jim dostat se do zlaté skupiny. Nakonec skončili na 58. místě ze 118 posádek. Poslední den byly posádky zlaté skupiny vybaveny trackery a na tomto videu je možné se podívat na záznam rozjížděk. Podle záznamů se klukům dařilo poslední den držet krok s nejlepšími. Video zde

Hned po návratu z Kieler Woche pokračovali kluci za doprovodu trenéra Davida Křížka na Volvo Gdynia Sailing days, kde byl další závod evropského poháru 29erů. Účastnilo se 37 posádek, Jára a Petr skončili na 24 místě. Za velmi náročných podmínek odjeli 10 rozjížděk, výsledky zde.

Zcela opačné podmínky pak Járu a Petra potkaly začátkem prázdnin v Černé v Pošumaví, kde se jel tradiční závod Vítr a slunce. Tam se přidal i další závodník YC Pardubice na 29eru Jáchym Kubů s Jirkou Smrčkou z ČYKu. Letos se hlavně čekalo na vítr, ale přesto se podařilo odjet 5 rozjížděk a kluci posíli pozici v poháru ČR dalším vítězstvím.

10.7. pak pokračují v sérii závodů na jeden z nejdůležitějších závodů letošní sezony na závod USA 2018 Youth Sailing World Championship v americkém Texasu v Corpus Cristi, kam byli nominováni ČSJ. Závody začínají 14.7., tak nezbývá než držet palce, ať se jim v USA daří.

Ale nelení ani další závodníci YC Pardubice. Na Kieler Woche se zúčastnili i závodníci LT Evropa - Adam Plodek a Laser Radial Bára Košťálová. Adamovi můžeme také držet palce, ten právě závodí na ME LT Evropa na Lago di Garda. Báru pak čeká závod MS Laser Radial U19 a to opět v německém Kielu v druhé polovině srpna.

V lodní třídě RS Feva se daří smíšeným posádkám Lucie Košatová (ČYK) a Eliška Richterová (YC Pardubice) a Lukáš Košata (ČYK) a Jan Richter (YC Pardubice). Na závodu O krále Šumavy v Černé v Pošumaví 30.6. - 1.7. Lucka a Eliška vyhrály a Lukáš s Honzíkem skončili na 5. místě. Tyto posádky se připravují na vrchol jejich sezony Mistrovství Evropy RS Feva 2018 začátkem srpna ve Weymouthu v Anglii. V rámci příprav je čeká ještě závod evropského poháru RS Feva v německém Travemünde.

Děti z klubu měly na Seči soustředění o prodlouženém víkendu začátkem července a dále je pak čeká tradiční letní soustředění v areálu klubu v termínu 1.8. - 10.8. letos rozšířené o 2 příměstské tábory v termínu 30.7. - 3.8. a 6.8. - 10.8. pro děti z okolí Seče. Bližší informace o soustředění a příměstských táborech jsou k dohledání na stránkách klubu ycpardubice.cz. Pro případné zájemce o příměstský tábor - jsou ještě volná poslední místa!

nahled obrazku nahled obrazku nahled obrazku nahled obrazku nahled obrazku nahled obrazku nahled obrazku nahled obrazku