banner
 Domů
 Závody & akce
 Mládež
 Členská sekce
 Ubytování
 O klubu
 Z historie YC
 Partneři klubu
 Lodní třídy
 Kontakty
 Odkazy

Aktuality

25.6.2018
O pernikovou chaloupku 2018 - vysledky
 
18.2.2018
Letni soustredeni 2018
 
29.1.2018
Primestsky tabor
 

Archív aktualit

YC Pardubice | Stránku vytvořil Martin Srdínko |

Tisková zpráva EuroCup RS Feva 2015 Grand Final

Mezinárodní asociace lodní třídy RS Feva vypsala letos EuroCup RS FEVA 2015.
V rámci této série absolvovali závodníci tři závody, European Championship v Itálii na Gardě, Crown cup na Lipně v Česku a Grand Final na Markermeeru v Holandsku. O prvních dvou závodech info již proběhlo. Po účasti na Gardě a Lipně bylo jasné, že neúčastnit se závodu v Holandsku by byla škoda.
A tak s finanční podporou ALT RS s trenérským doprovodem Adama Plhoně vyrazily do Holandska tři posádky, Jarda Čermák a Petr Košťál CZE 2186, Jakub Dobrý a Tereza Dobrá CZE 5707 a Bára Pourová a Jirka Smrčka CZE 1609.
Naše výprava zpočátku probíhala normálně. Sylva Čermáková spolu s Járou a Péťou vyrážela jako první z Pardubic s fevou na střeše a motorákem za zády, já vyjížděl jako druhý z Líbeznic, spolu s Ivetou, Bárou a Adamem obytňákem, který nám měl zajišťovat zázemí. Výpravu měl zakončovat Pavel Smrčka s Jirkou, Kubou, Terkou a dvěma fevami. Když byla Sylva na konci a já v půli Německa, telefonoval Pavel, že Jirka je nemocný a nemůže se zúčastnit a v tu chvíli jsme měli obrovský problém, chyběly nám posádky a dvě lodě.
Pavel dostál všem svým slibům, sehnal během půlhodiny náhradníka Tomáše Klase a absolvoval 800 km kolečko do půli Německa, kde jsem čekal a dovezl Kubu, Terku, Toma i lodě. V obytňáku pro šest bylo ale náhle sedm lidí a před námi kontroly na hranicích kvůli uprchlíkům. S tím nakonec pomohla Sylva, která na nás čekala na konci Německa a převzala Toma.
Po takto hektickém příjezdu do Holandska nás odměnil příjemný závodní víkend. Počasí bylo slušné, vlny malé a za větru 4 až 7m/s se odjelo 9 rozjížděk. Podrobnější průběh závodu je pěkně popsán na www.rsfeva.org . Během závodu se nám povedlo i malé promo na následující Mistroství Evropy RS Feva 2016 v Čechách.
A tím nejlepším nakonec byly výsledky našich posádek - v závodě 2.místo Kuba s Terkou, 4.místo Jára s Péťou a 17.místo Báry s Tomem. V celkové sérii EuroCupu jsme získali 2.místo Jára s Péťou CZE 2186, 3.místo Kuba s Terkou CZE 5707 a 4.místo Bára s Jirkou a Tomem CZE 1609. Takže mohu říci, mise skončena, úkol splněn.
Díky celému dospěláckému doprovodu - Pavlovi za obětavost, Sylvě a Ivetě za uspořádání výpravy a Adamovi za pohodu a profesionalitu na vodě i na břehu a velké díky Járovi a Péťovi, Kubovi a Terce a Báře a Tomovi za krásný pocit hrdosti, který nám dali, byli prostě úžasní.

Honza Pour.

nahled obrazku